Sesja ciążowa – jak się do niej przygotować?

Sesja ciążowa – jak się do niej przygotować?

Ciąża, to niesamowity okres w życiu każdej kobiety. Jedne znoszą go lepiej, inne gorzej… jednak każda ciąża jest wyjątkowa i zdecydowania warta uwiecznienia. Czas pędzi nieubłaganie. Pewnie niedawno trzymałaś w ręku test ciążowy, a zanim się obejrzysz będziesz tulić w ramionach malutki cud. Czy warto zwlekać z umówieniem się na sesję ciążową? Oczywiście, że nie… zaraz wyjaśnię dlaczego.

Najlepszy moment na sesje ciążową

Najlepszym momentem na wykonanie sesji ciążowej jest przedział między 7 a 8 miesiącem ciąży. W tym okresie brzuszek jest już wyraźnie widoczny, choć to kwestia indywidualna i czasami sesję można wykonać już w 6 miesiącu ciąży. Dlaczego lepiej nie zwlekać do 9 miesiąca? Przede wszystkim bobas w twoim brzuchu zajmuje coraz więcej miejsca. Pewne ustawienia ciała stają się coraz trudniejsze do wykonania a czasami nawet niewykonalne. Twoje (i maluszka)  zdrowie i komfort są najważniejsze. Sesja ma być dla was fajną przygodą a nie wysiłkiem ponad miarę. Często ten ostatni miesiąc ciąży jest najbardziej uciążliwym i po prostu w ostatniej chwili odechciewa się nam sesji… Pamiętaj także, że wyznaczona data rzadko pokrywa się z dniem w którym dziecko przychodzi na świat. Może się okazać, że twoje dziecko postanowi pojawić się na świecie szybciej niż planowałaś.    

Sesja w plenerze czy w studio?

To od ciebie zależy czy sesja odbędzie się w plenerze czy w studio. Od maja do października zachęcam was do sesji w plenerze. W miesiącach chłodniejszych lepszym rozwiązaniem są ujęcia w studio. Mimo, że zimą pogoda jest nieprzewidywalna, to nie wyklucza to wyjścia w plener. Bielizna termiczna i gruby sweter założony na jedną z sukni rozwiązuje problem.

Sama czy w towarzystwie bliskich?

W sesji możesz wsiąść udział sama lub w towarzystwie partnera lub dzieci. Towarzystwo w czasie sesji często rozładowuje atmosferą. Przyszły tata jest cudownym wsparciem a także pomocą techniczną (poda wodę, potrzyma torebkę). Jeśli jesteś już mamą, weź ze sobą pozostałe dzieci. Sesja ciążowa jest dobrym momentem do kilku rodzinnych ujęć. Jeśli w sesji biorą udział dzieci, to ujęcia z nimi oraz partnerem, wykonywane są w pierwszej kolejności.

Strój

W studio znajdują się suknie będące do dyspozycji w trakcie sesji. Bez względu na wybrany pakiet, w czasie sesji korzystamy z 3-4 sukienek. Oczywiście możesz przynieść także własne propozycje stylizacji. Pamiętaj jednak, aby unikać mocno wzorzystych tkanin oraz ubrań z dużymi nadrukami.

Proszę zabierz ze sobą dwa komplety gładniej bielizny. Jeden jasny tzn biały lub w kremowy, drugi czarny.  

Jeśli w sesji biorą udział osoby towarzyszące, dla nich przygotuj komplet jasnych stylizacji. Dla przyszłego taty dobrze sprawdza się biała koszula lub bluzka polo. Dla dzieci jasne, wygodne bluzeczki lub sukienki.

Makijaż, włosy, paznokcie, stopy

Photoshop potrafi dużo ale dobre przygotowanie do sesji to podstawa. Zadbaj o włosy i makijaż. Na sesji najlepiej sprawdza się matowe wykończenie makijażu. Lampy kradną kolory makijażu, dlatego powinien być on delikatnie mocniejszy niż na co dzień.

W czasie sesji brzuszkowej uwaga często skupia się na dłoniach… nie tylko twoich ale także partnera i dzieci. Lepszym rozwiązaniem w tym dniu jest lakier w jasnym neutralnym kolorze – nie będzie odwracać uwagi od brzuszka.

W czasie sesji często widać ramiona oraz łydki. Na kilka godzin przed sesją nie zakładaj mocno uwierających skarpetek. Rozluźnij delikatnie ramiączka stanika, tak aby nie odciskały się mocno na skórze.

Proszę przekaż partnerowi, że czasami proszę o zdjęcie skarpetek przy wspólnych ujęciach (zwłaszcza tych na łóżku lub sofie). Dla niektórych mężczyzn jest to krępujący moment. Lepiej niech wiedzą, że mogą się go spodziewać.

Zabierz ze sobą na sesje puder, szminkę oraz szczotkę do włosów.

Jak pozować?

Nie martw się, pomogę ci z tym pozowaniem… będę mówić jak się ustawić, gdzie spojrzeć itd.

Jeśli jest jakiś element twojego ciała, który chcesz ukryć daj o tym znać na samym oczątku sesji. Nie lubisz lewego profilu lub sądzisz, że masz odstające uszy… mów o tym śmiało. Wiele twoich kompleksów jest dla innych niezauważalne.

Przed sesją nie zaszkodzi potrenować pozowania przed lustrem. Na sesji będziesz czuła się swobodniej.

Ile trwa sesja?

Sesja trwa przeważnie od godziny do dwóch, w zależności od tego czy odbywa się w studio czy w plenerze. Proszę przy planowaniu dnia nie zakładaj, że sesja potrwa 60 min. Nie chcę, żebyś stresowała się brakiem czasu.

Co zabrać ze sobą na sesję?

– butelka wody oraz drobna przekąska – dotyczy to zwłaszcza sesji w plenerze,

– 2 komplety gładkiej bielizny: jasny i ciemny,

– szminka, puder, szczotka do włosów,

– ubranie dla osób biorących udział w sesji (partner, dzieci),

Sesja ciążowa w prezencie

Sesja ciążowa jest świetnym prezentem dla bliskiej ci osoby. Kupując sesje w prezencie otrzymujesz pięknie wykonany imiennym voucher, będący zaroszeniem na sesje. Pamiętaj podarowaniu go z odpowiednim wyprzedzeniem. W celu zakupu vouchera proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Sukienki ciążowe dostępne w studio

Dodaj komentarz